Fler inlägg

Tack för all hjälp vi fick under Åre bymästerskap och här kommer lite resultatlistor för alla nyfikna!

Tack till alla sponsorer Scott, Peak, Shimano, ICA Åre, Intersport, Åre MTB center, Broken, Wersens, Dahlboms, Stadium, Hanson, Åre skidsport, Kaktus, Holiday club, Skistar, Nic Deelay!!!

Plac. Namn Efternamn Klubb åk1 åk2

Kids
1 Anders Sahlén Östersund 1.09.14 1.09.46
2 Ketill Hjertarson Östersund 1.12.75 1.14.72
3 Hampus Änggård Åre SkiLodge 1.14.64 1.30.33
4 Hodin Hjertarson Östersund 1.18.02 1.17.32
5 Lisa Bergstrand Åre SkiLodge 1.30.28 1.29.92

Dam
1 Jenny Liljegren Åre Bergscyklister 1.11.89 1.11.92
2 Kina Gillsberg ÅreTorpet 1.19.92 1.21.95
3 Sofia Isaksson Åre 1.20.80 1.20.74
4 Ida Lind Lit 1.25.39 DNS
5 Märta Olsson Åre 1.26.52 1.26.50

Herr
1 Kristian Jacobsson Åre 1.03.00 1.25.64
2 Erik Brohagen SandvikenCk 1.03.80 1.03.24
3 Oscar Södergren Åre Bergscyklister 1.0456 1.03.67
4 Olle Forsman If Castor 1.03.87 1.04.73
5 Henrik Windstedt Åre 1.04.64 1.04.07
6 Ville Blomé Åre Bergscyklister 1.05.22 1.04.22
7 Victor Södergren Åre Bergscyklister 1.04.72 1.07.47
8 Johan Augustsson Såå 1.05.06 1.07.41
9 Joacim Göransson Åre 1.06.10 1.06.12
10 Thomas Blomsö Trondheim 1.07.39 1.07.03
11 Verner Eriksson Falköping 1.07.11 1.07.20
12 Jonte Fredriksson Huså Ck 1.07.92 1.08.17
13 William Fjällström Åre 1.08.64 1.09.62
14 Mattias Rönngren Åre 1.08.40 1.08.90
15 Johan Agnvall Åre 1.09.32 1.10.80
16 William Lord Åre 1.09.64 1.11.79
17 Jakob Änggård Åre SkiLodge 1.11.02 1.09.78
18 Ulf Gren Werséns 1.10.05 1.10.64
19 Erik Södergren Werséns 1.10.30 1.14.72
20 Petter Bergstrand Åre SkiLodge 1.11.01 1.11.87
21 Anton Sahlén Östersund 1.12.37 1.12.99
22 Arvid Leander Åre 1.13.38 1.15.53
23 Erik Hagström Hammerdal 1.13.88 1.14.60
24 Michael Wäppling Umeå 1.14.33 1.13.02
25 Alexander Olofsson Åre 1. 14.28 1.15.96
26 Fredrik Sätherberg Åre 1.16.29 1.16.14
27 Andre Rönnlund Umeå 1.17.78 1.17.40


Tobias
2008-09-24
  • Anders Sahlén

    1:a BoughyeahXD

blog comments powered by Disqus